Screenové clony

MINIROL screenové clony jsou elegantní, moderní a cenově příznivá možnost, jak dokonalým způsobem zajistit stínění oken na všech typech budov, zvýší Vám obytný komfort a zároveň sníží fakturu na energii.
Systém je určen především pro exteriérové stínění oken, které se provádí pomocí speciální textilie s téměř neomezenou životností a širokou škálou barevných odstínů. Tato textilie zamezí prudkému slunečnímu záření, průniku tepla i nežádoucím pohledům a přitom stále zůstáváte v kontaktu s venkovním prostředím.


MINIROL screenové clony Vám také umožní volbou látky ovlivnit výsledné vlastnosti a vzhled. Vyznačují se vysokou kvalitou provedení, což zaručuje jejich užití po mnoho let.

Základní rozdělení pro screenové clony

Pro Vaše požadavky na exteriérové stínění nabízíme dva základní typy screenových rolet, MINIROL LOCKSCREEN a SCREEN.
V první variantě je látka uchycena, napnuta a vedena ve speciálních vodících lištách. Díky tomu je extrémně stabilní a vysoce odolná proti silnému větru. Screenové clony MINIROL LOCKSCREEN umožňují realizaci velice rozměrných screenů. V uzavřené pozici slouží také jako ochrana proti hmyzu.
Druhá varianta patří mezi často používané řešení, kde je látka volně napnutá mezi spodní lištou a boxem. Spodní lišta může být viditelná nebo krytá ve spodním lemu látky. Oba systémy se hodí pro různá řešení a záleží na Vašich požadavcích.

MINIROL screenové clony umí ušetřit nemalé náklady na energie ve Vašem domě. Screenové clony patří v současné době mezi moderní součást vybavení nízkoenergetických domů. V letních měsících výrazně sníží náklady na klimatizaci, protože velmi efektivně odrazí dopadající teplo. Oproti tomu v zimních měsících sníží náklady na vytápění díky sníženému proudění studeného vzduchu na okna.
MINIROL screenové clony Vám zaručí…
  • Maximální omezení průniku sluneční energie. Absorbují a reflektují velkou část slunečního světla a energie a zabrání tak nechtěnému ohřívání vnitřních prostor budov. Jsou tedy optimální ochranou pro udržení příjemné pokojové teploty a správnou volbou pro stínění oken Vašeho domu.
  • Ochranu před nepříznivým počasím. V případě, že necháte otevřená okna a máte stažený screen, nemusíte se obávat náhlé změny počasí. MINIROL screenové clony ochrání Váš domov před větrem, deštěm, sněhem, kroupami či jinými nepříznivými vlivy.
  • Ochranu proti hmyzu a nepříznivým vnějším vlivům. V uzavřené poloze Vám lockscreen zajistí dokonalou ochranu proti hmyzu a zároveň také zmírní průnik prachu a alergenů do vnitřních prostor budov.
  • Velmi estetický a moderní vzhled. MINIROL screenové clony jsou také moderním dekoračním prvkem. Díky nadčasovému vzhledu se mohou stát dokonalým stínícím prvkem rodinných domů, administrativních i technických budov.
V současnosti se stávají nedílnou součástí moderní architektury.

Moderní látky
Mezi standardní druhy látek patří látky Screen a Soltis. Screenová látka je utkána ze skelných vláken potažených PVC materiálem. Screenové látky se díky použití sklených vláken vyznačují velkou odolností proti větru, změně teplot a vlhkosti.Screenová látka umožňuje díky tkaní z vláken různé barevné kombinace, a tím Vám nabízí jedinečnost vašeho designu.

Screenová látka se vyznačuje svojí pravidelnou strukturou tkaní.

Látka Soltis oproti Screenu je vyrobena odlišnou technologií a to složením z polyesterových vláken. Při tkaní jsou vlákna předepnuta, což zaručuje vysokou pevnost. Dále je tkanina potažena vrstvou PVC materiálu, která zaručuje vysokou barevnou stálost.

Screenové clony jsou velmi variabilní a lze je  použít při zastínění několika pater budovy jediným kusem látky. Navíc při dešti můžete nechat otevřená okna a plně si vychutnat čerstvý vzduch, protože díky screenům Vám nenaprší do oken.

Screenové clony + předokenní rolety = skvělá kombinace

Pro kombinaci s naší nabídkou screenových systémů, zvláště pak systému MINIROL LockScreen , velmi doporučujeme naše předokenní rolety MINIROL. Naše rolety se vyznačují použitím kvalitních materiálů a moderním systémem ovládání. Lamely mohou být vyplněny PUR pěnou a tak výrazně zlepší zateplení budovy a sníží tak náklady na energie. Jen samotné předokenní rolety Vám sníží náklady na energie až o 30%. Navíc v kombinaci se screeny vytvoří velmi efektivní zabezpečení proti zlodějům. Pro Vaše požadavky nabízíme různé systémy. Mezi nejoblíbenější patří roleta se zaomítacím boxem a integrací sítě proti hmyzu. Se značkou MINIROL jste si jisti, že máte nejvýhodnější poměr ceny a kvality.

Kontakt

tel: +420 596 317 701
tel: +420 777 246 200
fax: +420 596 317 701
e-mail: info@gvrata.cz
e-mail: obchod@gvrata.cz

SOSNA Group s.r.o.
areál ČSAD a.s.
ul. Bohumínská 1876/2
Karviná - Nové Město
735 06


Zobrazit větší mapu

Proč si vybrat nás ?

  • Tradice
  • Spolehlivost
  • Univerzálnost
  • Regionální firma